Geometryczne wzory - stylizacja

Blogerki modowe - trendesetterki czy odbicie polskiej mody ulicznej?

Takie pytanie zakiełkowało mi ostatnio w głowie. Gdzie znajdę więcej stylizacji z bardzo modnym podobno trendem, czyli czarno-białymi paskami lub innymi geometrycznymi wzorami - na blogach czy na ulicy? Żeby zdobyć jakieś informacje, na których mogłabym oprzeć swoje obserwacje, uruchomiłam w piątek rano (15 marca) siatkę szpiegów - najbardziej rozbudowana była we Wrocławiu, dostałam też wyniki od poznańskich i krakowskich szpiegów. Dodatkowo, prześledziłam wszystkie wpisy z piątku wg listy Polskich Szaf. Jakie są wyniki?

Po baardzo szczegółowych analizach okazało się, że  niektórzy z moich szpiegów nie zauważyli ani jednego przejawu tego trendu, z badanej trójki miast to Poznań okazał się najmodniejszy, a średnio 2,6 osoby zostało przyuważonych w koszulach i legginsach w paski albo spodniach w geometryczne wzory.
Jak było na blogach? Na Polskich Szafach pojawiło się 11 wpisów z podobnymi elementami.
Wnioski - na razie okazuje się, że blogi modowe przodują w tym temacie i lansują trend.Muszę się przyznać, że strasznie zafascynowały mnie mechanizmy działania popularności pewnych tendencji. Jestem przekonana, że gdyby taki obserwacje przeprowadzić jutro, liczby te byłyby znacznie większe. (Chociaż podobno w sklepach raczej ciężko zaopatrzyć się w modne ciuchy w czarno-białe pasy - ja tam nie wiem, dawno po sieciówkach nie chodziłam.) Możecie teraz razem ze mną obserwować, jak będzie się to zmieniało w czasie i dzielić się swoimi obserwacjami ;-)


Pora na stylizację

Jak pisałam w poprzednim poście o geometrycznych wzorach, inspiracja może przyjść w każdej chwili. Do mnie przyszła właśnie podczas pisania i oto jest, sukienka w paski, złożona z innej sukienki i spódnicy, które już dawno są w mojej szafie. Reszta stroju czarna, żeby już za bardzo nie szaleć. Ale muszę zwrócić Waszą uwagę na moje paznokcie - pierwszy raz mam pomalowane na biało i strasznie mi się to podoba! 

fot. Łukasz kolczyki od Lolita Accesories


KOMENTARZE

"

Instagram