The Paradise


Czym jest RAJ?


Jeśli odłożymy na bok wszystkie religijne aspekty i skupimy się na MODOWYM RAJU, pewnie okaże się, że w Waszym głowach - tak jak i mojej - pojawiła się bardzo podoba wizja. Wizja miejsca, w którym jest się otoczonym pięknymi przedmiotami, bajkowymi sukienkami, nieziemskimi dodatkami. Miejsca, którego nie chce się opuszczać i wszystkie te cudowności są na wyciągnięcie ręki.


Takie porywające obrazy musiały też pojawić się w głowie twórców brytyjskiego serialu o wymownym tytule "The Paradise" właśnie. Można tam znaleźć zarówno materiały, wstążki i guziki jak i gotowe elementy garderoby, a nawet wyposażenie domu - filiżanki czy puzderka. Serial opiera się na powieści Emila Zoli "Wszystko dla pań". Samą książkę dopiero zaczynam czytać, więc mogę wypowiedzieć się tylko na podstawie tego, co czytałam - sporo zmieniono, w tym nawet lokalizację - pierwotnie akcja toczy się we Francji.Tytułowy Paradise to jeden z pierwszych w Anglii domów towarowych, ulokowany na północy kraju. Poznajemy jego właściciela, przystojnego, pogrążonego w żałobie pana Moraya, pracowników sklepu, mieszkańców miasta, lokalnych sklepikarzy. Oraz główną bohaterkę, Denise, która dzięki swoim  kreatywnym, marketingowym - jak dzisiaj byśmy je nazwali - pomysłom szybko staje się "little champion" swojego pracodawcy, jego muzą, dzięki której Paradise rozkwita. Nie może zabraknąć też wątków romantycznych i konfliktów międzyklasowych, jak właściwie w każdej produkcji tego typu, której akcja toczy się w połowie XIX wieku.


Czemu w ogóle warto zwrócić uwagę na ten serial?


Oprócz tego, że można miło spędzić czas (a dokładniej mówiąc 8 godzin - pierwszy sezon ma 8 odcinków trwających po godzinie), oglądając bardzo przyjemne dla oka wnętrza i sukienki bohaterek, zobaczymy też od wewnątrz jak działa dom handlowy, jak się rozwija. Skąd wziął się pomysł na wyprzedaże? Jak kiedyś zachęcano bogate klientki do kupowania tak naprawdę niepotrzebnych w takiej ilości wstążek, rękawiczek i kapeluszy? Czy taki rewolucyjne pomysły jak dział dziecięcy albo nocny pokaz bielizny dla pań sprawdzą się? Musicie przekonać się sami.Jeśli tak jak ja połykacie seriale w ilościach hurtowych, lubicie filmy i seriale z epoki, no i macie teraz trochę wolnego czasu  - kto wie, może to akurat serial dla Was :-)
Mi pozostaje teraz tylko czekanie na kolejny sezon.więcej o The Paradise: filmweb.pl || Zwierz Popkulturalny || BBC One

KOMENTARZE

"

Instagram