Błyskotki

Skąd tyle tej biżuterii?!


Kolczyki, naszyjniki i pierścionki to w moim przypadku te rzeczy, które jakby samoistnie pojawiają się nagle i zajmują coraz to więcej miejsca. A tu spodoba mi się w sklepie jakiś pierścionek, a tu na urodziny dostanę wisiorek, albo w twórczym szale (najczęściej tuż przed egzaminem) stworzę kolejną parę kolczyków. W przeciwieństwie do dawno przeczytanych gazet, wypisanych pisaków i zaschniętych lakierów do paznokci, biżuterii jest znacznie trudniej się pozbyć. Oczywiście, czasem coś się niestety zgubi, ale raczej wyjątki. To, co już wejdzie w skład budowanej przez lata kolekcji, prędko jej nie opuści.


Jak sobie więc radzić z przechowywaniem takich drobiazgów? 

Duże ilości biżuterii mają to do siebie, że lubią się ze sobą plątać, oddzielać się od swoich kompanów od pary, chować w różnych zakamarkach. Co zrobić, żeby dostęp do poszczególnych rzeczy był łatwy?
Zobaczcie na zdjęciach, jak ja to sobie zorganizowałam.


Szybki rzut okiem na całość - w lewej komódce są bransoletki, kołnierzyki, akcesoria do włosów, długie naszyjniki, kolczyki-wkręty i mnóstwo innych rzeczy. W komódce po prawej trzymam kolorowe kosmetyki.
Przegródki idealnie eksponują kolczyki, pierścionki i broszki, wszystko widać jak na dłoni i łato wybrać dodatki pasujące do stylizacji.


Sporo tych sów, a to nawet nie wszystkie! ;)Bierzemy zwykłą ramkę na zdjęcia, usuwamy szkło, dodajemy druciki - i mamy świetny stojaczek na wiszące kolczyki. Nie trzeba się martwić, że nie można znaleźć pary.
Drugie życie lusterka. Zdarzyło się niefortunnie, że potłukłam lusterko. Jednak zamiast czekać na przysłowiowe siedem lat nieszczęścia, wzięłam się do pracy i pozbyłam potłuczonego szkła. Tak powstał stojak, dzięki któremu naszyjniki nie plączą się i są łatwo dostępne.

Teraz Wasza kolej!
Też macie mnóstwo biżuterii? Jak sobie radzicie z przechowywanie jej? Piszcie!
wystąpili:
komódki, przegródki, ramka na zdjęcia, lusterko, stolik - IKEA (i nie jest to - niestety - post sponsorowany ;-)
fez, kubek, TARDIS (skrzyneczka w kształcie budki telefonicznej), drewniane pudełko z kosmicznym motywem - gadżety szalonego fana Doctora Who
puszka The Flower Power - opakowanie na gumowy zegarek od O Clock

KOMENTARZE

"

Instagram