SYLWIA ROCHALA x Szafa Polska

MODA - do oglądania, do dotykania, do słuchaniaTo nie pierwsze takie spotkanie z projektantem w Galerii BWA Dizajn we Wrocławiu, ale pierwsze, w którym brałam udział. Chociaż padało, a ja nie miałam parasolki, to zdecydowanie warto było poświęcić trochę czasu na spotkanie z Sylwią Rochałą. 
Do oglądania

Sylwia, bardzo pozytywna osoba, przedstawiła w skrócie osiągnięcia swojej marki, najciekawsze sylwetki z kolejnych kolekcji, które łączą różne wspólne cechy (np w każdej kolekcji jest coś patchworkowatego). Podzieliła się z nami również swoimi inspiracjami, dzięki którym powstała najnowsza kolekcja ROBOT. Duży nacisk Sylwia kładła w swoim wystąpieniu na konceptualizm, jego znaczenie dla procesu projektowania dla marki. Nawet zaproszenia do showroomu i na pokaz, które nam pokazała, są ściśle powiązane z kolekcją. Obejrzeliśmy również film z pokazu z ostatniego Fashion Weeka.
fot. Kokijaże
Jedna z inspiracji kolekcji ROBOT
źródło: Sylwia Rochala fanpageDo dotykania

Oprócz wspomnianych już zaproszeń, mogliśmy z bliska pooglądać i podotykać różne elementy z poszczególnych kolekcji, od splatanych sukienek, przez brokatowe spodnie po sukienki z nadrukowanymi zdjęciami rentgenowskimi (ale nie by nie było za łatwo, nadruki są "na lewą" stronę i z daleka wzór przypomina kwiaty). 

źródło: http://sylwiarochala.com/collection/2012-04-x-ray/looks/

Arbuzovy zasugerował, że ten materiał przypomina włókna mięśni widziane pod mikroskopem - coś w tym jest ;-)

Do posłuchania

A o czym mogliśmy jeszcze posłuchać? O tworzeniu marki, o tym, jak przygotowuje się kolekcje, ile to trwa i kosztuje, także o tym, jak Sylwia odbiera polską modę i jak się w niej odnajduje. Bardzo mi się podobało, kiedy mówiła o tym, że ona tworzy markę i sygnuje ją swoim nazwiskiem, ale ma pomocników, bez których kolekcji by nie było.

źródło: fanpage Szafa Polska, fot. Karolina ZajączkowskaCzy warto?

Zdecydowanie tak. Jeśli tylko będę miała możliwość, na pewno pojawię się na kolejnych spotkaniach z projektantami w Galerii Dizajn. Jeśli dobrze pamiętam, najbliższe już 23 maja. Informacje na pewno znajdziecie na fanpage'u Szafy Polskiej.

KOMENTARZE

"

Instagram