W magicznym świecie LEGO

Z klocków LEGO można stworzyć WSZYSTKO. Budynki i całe miasta, roboty, statki kosmiczne, pociągi i samochody, na próżno wymieniać. Gdy byłam mała, tworzyłam mnóstwo różnych konstrukcji, budowałam domki dla lalek, zamki, nawet dyliżanse. Uwielbiałam tworzyć z LEGO nowe rzeczy. Parę zestawów dostałam w prezencie od rodziców i dziadków, ale na kilka z nich zbierałam też pieniądze w skarbonce, różowej śwince, przez cały rok. W dniu urodzin następowało uroczyste przeliczenie groszaków, wyprawa do sklepu i ten niesamowity moment - zakup nowych zestawów!

Jakiś czas temu we Wrocławiu można było obejrzeć największą w Polsce wystawę budowli z tych klocków. Do tej pory mocno żałuję, ale niestety nie udało mi się jej zobaczyć (a Wy możecie zajrzeć do Mo i obejrzeć jej zdjęcia). Mocno więc ucieszyła mnie wiadomość, że jedną z atrakcji Pyrkonu (więcej przeczytacie o tym festiwalu fantastyki TUTAJ i TUTAJ) miała być wystawa konstrukcji z klocków LEGO, przygotowana przez Klub Miłośników Fantastyki Druga Era, Klub Dorosłych Fanów LEGO LUGPol.pl oraz Stowarzyszenie Zbudujmy.to. 

Ponieważ nie znam osoby, która nie znałaby i nie lubiłaby klocków, jestem przekonana, że te parę zdjęć Wam się spodoba :-) A jak przystało na festiwal fantastyki - sporo było nawiązań do różnych dzieł popkultury.

"Kochanie, wróciłem wcześniej!" wersja z roku 1963 i 2063 :-)


nawiązanie do filmu reklamującego Pyrkon, który wzbudził sporo emocji


śliczne, kolorowe kamieniczkiCoś strasznie fajnego - plansza z Heroes III Might and Magic! Na pierwszym zdjęciu w prawym górnym rogu widać nawet charakterystyczną, nieodkrytą część planszy! ;-)
Poison Ivy, jeden z moich ulubionych przeciwników Batmana


Pociągi! Kto by takich nie chciał?! :-)


Czy są tu jacyś fani Świata Dysku? ;-)
Wielki A’Tuin - olbrzymi gwiezdny żółw. Płynie on przez przestrzeń kosmiczną, niosąc na swym grzbiecie cztery ogromne słonie (Berilia, Tubul, Great T’Phon i Jerakeen), które podtrzymują Świat Dysku. A na prawym zdjęciu - Hex, czyli maszyna stworzona przez Myślaka Stibbonsa.

Plac Sator - autor konstrukcji i zdjęć to Uuu!

ŚMIERĆ

Wiedźmikołaj

Straż Nocna: troll Detrytus, Sybil - żona komendanta, Marchewa, Angua, komendant Samuel Vimes, wampir Otto van Chiek, Cudo Tyłeczek


Kogo my tu mamy? Loki, Lord Vader, księżniczka Leila, R2D2, Tonto, Stormtrooper...

...Spider-Man, wojownicze żółwie ninja, Frankenstein, pszczółka Maja, Harry Potter, Czerwony Kompurek...

A na koniec - robot z klocków, układający kostkę Rubika ;-)KOMENTARZE

"

Instagram