Gdzie pachną stokrotki

Gdyby tytuł tego wpisu był pytaniem, odpowiedzi byłyby dwie. 

Po pierwsze - zawsze tam gdzie ja, bo pachnę Daisy od Marca Jacobsa. Perfumy te były chyba najbardziej niespodziewanym prezentem, jaki w życiu dostałam (chociaż nie wiem, czy t-shirt z TARDIS od mojego chłopaka, który po prostu nie znosi "Doctora Who", jednak nie wygrywa w tej konkurencji). Mają piękny flakonik (bardzo fotogeniczny, spójrzcie tylko na zdjęcia) i oczywiście piękny zapach. Podobno jest bardzo dobrze do mnie dobrany, bo czuję go tylko chwilę po spryskaniu i kiedy wtulę nos w noszony zimą na okrągło czarny komin.

Drugą poprawną odpowiedzią byłoby - w cukierni "Słodka Dziurka". (czytajcie dalej!)Bo "Gdzie pachną stokrotki" to polski tytuł serialu "Pushing Daisies", który oprócz bardzo ciekawej historii (W skrócie - główny bohater Ned może dotknięciem ożywić zmarłą osobę na minutę, co wykorzystuje do pomocy w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, a jeśli jej ponownie nie dotknie, ginie ktoś inny i wszystko idzie dobrze, dopóki Ned nie spotyka swojej miłości z dzieciństwa, Chuck, którą ożywił dotykiem, więc teraz nie może jej ponownie dotknąć...) jest po prostu bardzo ładny. Śliczni są aktorzy (Lee Pace jako Ned i Anna Friel jako Chuck), urocze wnętrza (na przykład "Słodka Dziurka", cukiernia Neda) i aranżacje, przykuwające wzrok kostiumy. Wszystko jest bardzo kolorowe, momentami nieco kiczowate, ale zdecydowanie magiczne.

Bardzo trudno było mi wybrać zdjęcia do zilustrowania tego wpisu, bo praktycznie każdy kadr z serialu jest świetnie zaaranżowany  - dodatkowo, nabrałam ochotę na powtórkę seansu... Chyba już wiem, jak powitam nowy rok!

Wygląda na to, że serial ma same zalety, prawda? No niestety, ma tylko dwa sezony (czyli 22 odcinki) i dużo fajnych pomysłów twórcy serialu, Bryana Fullera i scenarzystów niestety nie doczekało się zrealizowania... Dobrze chociaż, że historia nie została ucięta w niespodziewanym momencie, ale starano się zakończyć najważniejsze wątki.
zdjęcia promocyjne stacji ABC

bardzo dopracowane kostiumy

piękne kadry

trochę absurdu...

cukiernia "Słodka Dziurka"

skoro cukiernia, to nie może zabraknąć ciast

plenery

Ned nie może ponownie dotknąć Chuck, dlatego ich pocałunki wyglądają tak


KOMENTARZE

"

Instagram