2000s


Wyobraźcie sobie, że jesteście częścią zespołu badającego przeszłość. Jest rok 2104 i chcecie dowiedzieć się, jak wyglądał świat sto lat temu. Jak ludzie żyli, jakie mieli problemy, co się najbardziej dla nich liczyło. Co mówi o społeczeństwie więcej, niż panująca wówczas moda i rządzące nią zasady?

Tylko gdzie szukać materiałów do badań, skoro na początku XXI wieku media społecznościowe dopiero zaczęły się rozwijać, zdjęcia zrobione aparatami analogowymi lądowały w albumach. Nie było setek stron internetowych z inspirującymi zdjęciami ani relacji na żywi z pokazów mody - to gazety mówiły, co trzeba mieć, by być IN.

Moda zatacza koło.
Wszystko wraca.
W modzie nie ma nic nowego. 


Co sezon znawcy wieszczą powrót stylu którejś z minionych dekad. Rozkloszowane spódnice, grunge, hippisowskie dzwony, dżinsowy total look. Czy kiedykolwiek doczekamy się artykułów głoszących comeback lat 2000-2009? Dekada ta skończyła się całkiem niedawno, ale czy można wskazać charakterystyczne dla niej elementy? 

Podczas wakacyjnego sprzątania pokoju znalazłam coś, co może pomóc trochę odświeżyć pamięć - archiwalne wydanie magazynów, które czytałam nastolatką będąc. Mamy więc tu pełen przekrój - od Trzynastki z 2004 roku, przez Bravo Girl i Twista do Glamour z 2009 roku. Niestety, czasami zachowywałam tylko pojedyncze, najbardziej inspirujące strony, dlatego nie zawsze wiem, z jakiej gazety albo którego roku pochodzą te wycinki. Po kliknięciu na zdjęcie wyświetli się Wam pełna wersja, jeśli jesteście ciekawe, jakie porady wtedy publikowano.

Co Wam kojarzy się z latami 2000? Widzicie na tych zdjęciach trendy, na których powrót czekacie? I najważniejsze - ubrałybyście się tak teraz?

2000s


"Jak Cię widzą, tak Cię piszą, więc dbaj o swój wizerunek!" Jak dzisiaj odebrałybyście kogoś w stylówce na 2000s?

Idolki - Avril i Hilary! Może inspirowałyście się stylem którejś z nich?

Cóż, dzisiaj dotyczące dobierania dżinsów do figury chyba radziłyby co innego...Fryzury na karnawał - i nie tylko!

Stylizacje z płaszczami - tylko się inspirować!

A może w ogóle zapomniałyście, co i jak się nosiło? Lata 2000-2009 przypadają na czas mojej podstawówki i gimnazjum, ale trochę już te wspomnienia się zatarły... Znalezienie tych wycinków było niesamowitą frajdą! Jestem też bardzo ciekawa, jak za parę lat będę oceniała dekadę 2010-2019.


KOMENTARZE

"

Instagram