OdwilżPowiedzieć, że Wrocław na zimę zamarza, to za dużo (w tym roku nawet nie przykryło się na dłużej śnieżną pierzynką!). Miasto nigdy się nie zapada w zimowy sen, jedynie działa na niższych obrotach.
Wraz z przyjściem wiosny przychodzi odwilż. Wystarczy jeden cieplejszy dzień i mieszkańcy (kierowani jakąś zbiorową świadomością) opanowują ulice, skwery i place. Zaczyna się poszukiwanie wiosny.

Znowu więcej się dzieje. Jak chociażby 304 Fashion Avenue x Noś się świadomie Fashion & Lifestyle Market, o którym najlepiej poczytajcie u Kasi. I w samym mieście też pojawiają się zmiany, takie jaskółki zapowiadające wiosnę - wiecie, że Przejście Świdnickie już zamknęli? I że rewitalizują Bulwar Dunikowskiego? I Promenadę Staromiejską wyremontują! Przybędą kolejne miejsca, gdzie mieszkańcy będą mogli posiedzieć, pospacerować i miło spędzić czas. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego, bo przecież niedawno otwarto powiększoną Magnolię, CH Bielany rośnie w oczach, a na Ślężnej buduje się Galeria Galaktyka. Ale mnie najbardziej cieszy, że ruszy remont Dworca Świebodzkiego - to wyjątkowe miejsce, które zasługuje na lepsze życie. 

Ciekawie dzieje się we Wrocławiu, tylko czasami mam wrażenie, że decyzje podejmowane są niejako obok mieszkańców. Tym bardziej raduje mnie ruch miejski, mający na celu ochronę kamienicy na Wyspie Słodowej. Trzymam kciuki!

A tak wracając do zmian - nie da dogodzić się wszystkim. I tak właśnie jest ze Sky Towerem, pod którym Kasia zrobiła mi te zdjęcia. Jednym się bardzo nie podoba, a inni już wymieniają go jako bardzo charakterystyczny element Wrocławia, który tworzy jego niepowtarzalny klimat.

Podoba Wam się to, co dzieje się we Wrocławiu? Są jakieś inwestycje, których zrealizowania nie możecie się doczekać, albo miejsca, które zasługują według Was na rewitalizację i przewrócenie mieszkańcom?pierścionek wilk i sowa z rogami!


KOMENTARZE

"

Instagram