NOC MUZEÓW 2015

Wrocławianie w tym roku po raz kolejny tłumnie odwiedzili muzea i galerie podczas wczorajszej Nocy Muzeów. Tym razem można było odwiedzić ponad 70 miejsc, gdzie zorganizowano wystawy, warsztaty czy pokazy filmów.
I ja również się wybrałam na wyprawę - miałam w planach tylko trzy miejsca, ale po drodze pozaglądałam do kilku mniejszych galerii.

(A w zeszłym roku było tak!)

Zobaczcie, co widziałam ;-)

Wrocław Noc Muzeów

Jedną z galerii odwiedziłam na Jatkach. Tam zobaczyłam klozet z papieru (jego wykonanie zajęło cztery miesiące!), a na zdjęciu po lewej stronie próbka moich umiejętności splatania rurek z gazety.

Nie miałam wcześniej pojęcia, że jest we Wrocławiu takie miejsce! Galeria Polskiego Plakatu oprócz plakatów Ryszarda Kaji reklamujących Polskę przygotowała wystawę "Pręgowane i skrzydlate - zwierzyniec w polskim plakacie".
PLAKAT-POLSKA

PLAKAT-POLSKA

Hiqająca zebra i plakat cyrkuMuzeum Etograficzne tym razem postawiło na wycinanki. Wystawa "Ludowe inspiracje" to wycinanki Kasi Kmity, collage Jolanty Nitki Nikt, monidła Ewy Martyniszyn.


Hala Stulecia została powycinana przez Kasię Kmitę - robi wrażenie! Na jej stronie znajdziecie więcej wzorów. W prawym górnym rogu collage Jolanty Nitki Nikt, a poniżej obraz "Fight!*2" Marty Kubiak w Galerii Miejskiej (bardzo skojarzył mi się z komiksowym wpisem!).

Włóczki z Galerii Tkackiej "na Jatkach"; żyto i inne ziarna, czyli część wystawy "Życie w średniowiecznym klasztorze" w Muzeum Architektury; Galeria Miejska we Wrocławiu; boginka z rogami na Jatkach


Galeria Miejska we Wrocławiu, wystawa "Młoda Grafika"I na koniec - Wrocław nocą! Galeria Neonów (w końcu nie w deszczu) i tłumy na placu Solnym czekające na prezentację wystawy z okazji 70-lecia Politechniki Wrocławskiej.Opowiedzcie mi, czy Wy coś zwiedzaliście i co ciekawego widzieliście! :-)

KOMENTARZE

"

Instagram