Kunsthofpassage w Dreźnie

Kunsthofpassage


Prawie każde większe miasto ma swoją artystyczną dzielnicę - taka, w której na każdym kroku widać przejawy twórczej inwencji i nieposkromionej sztuki. Tak jak Wrocław ma swoje Nadodrze, Kraków Kazimierz, Nowy Jork - SoHo, tak Drezno ma swoją dzielnicę Neustadt. Położone po przeciwnej stronie niż zamek królewski Zwinger Neustadt przyciągnęło najpierw moją uwagę grającym domem - i dlatego znalazło się na trasie jednodniowej wycieczki do stolicy Saksonii.

Kunsthofpassage to połączony urokliwymi, wąskimi przejściami kompleks pięciu małych dziedzińców, otoczonych kamienicami o niepowtarzalnych elewacjach Na jednej z nich, przy dziedzińcu Hof der Elemente, znajduje się właśnie konstrukcja złożona z powyginanych rur i lejków, z których podczas deszczu wydobywają się dźwięki przypominające muzykę. (Podobno w sezonie przy braku opadów co jakiś czas puszczana jest woda, żeby można było posłuchać muzycznej działalności wody).

Oprócz bardzo ciekawych aranżacji na ścianach uwagę przyciągają witryny i wystawki małych sklepików, czy też zachęcające do odpoczynku zewnętrzne ogródki kawiarenek.

a niektóre zdjęcia ukradzione od Gag
Kunsthofpassage plan


Hof der Elemente

KunsthofpassageKunsthofpassage Kunsthofpassage

Kunsthofpassage

Hof der Tiere

Hof der Tiere

In Blüte

In Blüte

In BlüteU.R. Galerie


Kunsthofpassage


Mrs. Hippie
Kunsthofpassage

Kunst- & TrödelladenI na koniec jeszcze parę zdjęć z Neustadt:
 
Drezno muralDrezno mural KOMENTARZE

Featured Post

Instagram

Obserwuj mnie!