Oscarowe piosenki

Piosenki nominowane do Oscara 2017 w kategorii najlepsza piosenka


Film to nie tylko obrazy przycięte w odpowiedni sposób - to też dźwięki. Muzyka w tle, podkreślająca różne emocje, komentująca wydarzenia czy też będąca jednym z bohaterów, tak jak w przypadku musicali.
Nic dziwnego, że te elementy, tak jak występy aktorów, scenografia i kostiumy  również doceniane są nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej, nazywanej powszechnie Oscarami. 

Znacie już wszystkie utwory nominowane w kategorii najlepsza piosenka?

piosenki nominowane do oscara w kategorii najlepsza piosenka

Jim: The James Foley Story
"The Empty Chair"
wykonanie: Sting
muzyka i tekst: J. Ralph and Sting


La La Land
"Audition (The Fools Who Dream)"
wykonanie: Emma Stone
muzyka: Justin Hurwitz
tekst: Benj Pasek i Justin Paul


W całym filmie Mia chodzi ubrana w piękne, kolorowe sukienki albo inne stylowe stroje. A w najważniejszym momencie swojego dotychczasowego życia, czyli podczas bardzo ważnego castingu, jest w takim mało twarzowym sweterku:
Emma Watson La La Land audition


La La Land
"City Of Stars"
wykonanie: Ryan Gosling
muzyka: Justin Hurwitz
tekst: Benj Pasek i Justin Paul

Te dwie piosenki to nie jedyny muzyczny aspekt, który został doceniony - film "La La Land" otrzymał również nominacje w kategoriach najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku, najlepsza muzyka oryginalna.Vaiana/Moana
"How Far I’ll Go"
wykonanie: Auli'i Cravalho
muzyka i tekst: Lin-Manuel Miranda

Widzowie filmów animowanych podzieleni są na tych, którzy wolą oglądać je w oryginalnej wersji językowej coś tam coś i tych, którzy wolą filmy zdubbingowane. Ale są takie disneyowskie piosenki, których nie można sobie wyobrazić w innym języku, niż polski, tak się zakorzeniły w naszej kulturze - "Kolorowy wiatr" z "Pocahontas", "Zrobię mężczyzn z was" z "Mulan" czy z "Ani słowa""Herkulesa". W "Moanie" zachwycił mnie wybór Macieja Maleńczuka do roli uwielbiającego błyskotki kraba Tomatoa - tylko posłuchajcie!Trolle
"Can't Stop The Feeling"
wykonanie: Justin Timberlake
muzyka i tekst: Justin Timberlake, Max Martin and Karl Johan Schuster


Tutaj podrzucam Wam wersję z Justinem i z trollami (chociaż to jasne, że wszyscy wybiorą wersję z Justinem).

Tak właśnie wyglądają tegoroczni nominowani. Ich występy na gali rozdania Oscarów (w tym roku w nocy z 26 na 27 lutego) to zawsze pieczołowicie przygotowane show. Wybrałam dla Was kilka takich występów z ostatnich lat:

Skyfall
"Skyfall"
wykananie: Adele; muzyka i tekst: Adele i Paul Epworth


Titanic
"My Heart Will Go On"
wykonanie: Celine Dion; muzyka: James Horner, tekst: Will Jennings

"Titanic" otrzymał 14 nominacji do Oscarów, z czego dostał 11 nagród - czy w tym roku "La La Land" również szturmem zdobędzie serca akademików?


The Lego Movie
"Everything is awesome"
wykonanie: Tegan and Sara feat. The Lonely Island; muzyka i tekst: Shawn Patterson, Jo Li i The Lonely Island

Ja najlepiej wspominam właśnie ten występ z piosenką "Everything is awesome" - czy może być coś bardziej czadowego, niż otrzymanie Oscara z klocków Lego? Co poniektórzy wyglądają, jakby to była najcenniejsza nagroda, jaką w życiu otrzymali!
Nie zapominajmy też, że na scenie pojawił się Batman, z którym film całkowicie z klocków LEGO można oglądać już w naszych kinach!


Popatrzcie na reakcję Oprah!
Oprah lego oscar

Bradley Cooper, Maryl Streep i Clint Eastwood ♡
Bradley Cooper, Maryl Streep i Clint Eastwood lego oscar

Tak powstaje klockowy Oscar:
how to make lego oscar


Despicable Me 2 / Minionki rozrabiają
"Happy"
wykonanie, muzyka i tekst: Pharrell Williams

Równie wesoło było w 2014 roku, kiedy Pharrel wystąpił ze swoją bardzo piosenką. Popatrzcie tylko, jak  dobrze bawią się Lupita Nyango, Maryl Streep i Amy Adams! Uwielbiam ten moment. Opłaca się siedzieć w pierwszym rzędzie ;)Tu nie lada gratka dla miłośników musicali - występ Hugh Jackmana i Beyonce z 2009 roku:


Frozen
"Let it go"
wykonanie: Idina Menzel, muzyka i tekst: Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez

Ten występ przeszedł do historii ze względu na nietypową zapowiedź - John Travolta zapowiedział jakąś Adele Dazeem, a nie Idinę Menzels. Idina cały rok musiała czekać na swój słodki rewanż ;)oscarowy luty
Gdy pytałam się Was, czy zamierzacie oglądać galę rozdania Oscarów, pojawiły się głosy, że niektórych z Was to nie interesuje. Mam nadzieję, że udało mi się pokazać, że można się świetnie bawić oglądając nad ranem takie występy! :)

KOMENTARZE

"

Instagram