Marcowe migawki


To był marzec bardzo kulturalny i pełen ciekawych wydarzeń!

Zacznijmy od wizyty w Centrum Technologii Audiowizualnych, gdzie mogłam posłuchać o filmie "Żużel", który premierę będzie miał w tym roku - co więcej, mogłam zobaczyć też jak wygląda praca nad efektami specjalnymi! Na blue screenie kręcone są sekwencje wyścigów żużlowych, głównie ze względu na bezpieczeństwo aktorów i kaskaderów, a także możliwość uzyskania powtarzalności ujęć.Zaraz po wejściu do budynku CeTy możemy oglądać stare kamery, plakaty filmów kręconych w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu (tak kiedyś nazywała się ta wytwórnia filmów), projekty scenografii oraz fragment zbiorów kolekcji kostiumów.
Miałam też okazję zobaczyć film "Zagubieni" w reżyserii Petra Zelenki. To prześmieszna, czeska komedia, której opis z Filmwebu "Pan P to 90-letnia szara papuga należąca niegdyś do francuskiego premiera Edouarda Daladiera, który odpowiadał za podpisanie układu monachijskiego. Tenże ptak zostaje porwany przez przechodzącego kryzys wieku średniego dziennikarza Pavela." właściwie nic nie zdradza. Ale żeby nie popsuć Wam seansu powiem tylko, że sporo tam o Układzie monachijskim i magii kina.
Kostiumu z filmów "Szkatułka z Hongkongu", "Strachy", "Pamiętnik pani Hanki".


Wybrałam się też na wystawę na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu:

Wystawa o fotografii - Photography Never Dies

 Bardzo, bardzo nietypowa wystawa biżuterii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu:
Korytarze Muzeum Narodowego - uwielbiam tego typy fotografię, co chyba widać po moim Instagramie.
Trafiłam też na wystawę, która powinna zaciekawić każdą szafiarkę! ;)Stara zabudowa przemysłowa przy ulicy Tęczowej - to tutaj znajduje się Ekobazar:
Pamiętacie, że moje spacery po Lubinie dokumentuję na specjalnym koncie na Instagramie, Polub Lubin?

Skoro rozpoczęła się wiosna, to nie może zabraknąć kolorów i kwiatów: 


Co na blogu?Przeczytane, zobaczone, usłyszane

FILM: Wyżej polecałam już film "Zagubieni",
SERIAL: "Legion""Legion" i jeszcze raz "Legion" - nietypowy serial o superbohaterach? mutantach? w każdym razie, o ludziach z mocą, którego nie można porównać do niczego innego.
KSIĄŻKA: "Tylko martwi nie kłamią" Katarzyny Bondy


No, a co tam u Was? ;)KOMENTARZE

"

Instagram