Rok miejskiego bloga

miejski blog

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że minął dokładnie rok, odkąd uruchomiłam blog po kilkudniowym remoncie - wszystko było wtedy takie świeże i pachnące nowością. Wcale nie planowałam zmian akurat w tamtym czasie, chociaż powoli nad tym się zastanawiałam. Wszystko przez zrządzenie losu i niespodziewaną awarię na blogu.

Czy tak przyspieszony proces re-brandingu wyszedł mi na dobre? Ja uważam, że tak! Piszę o tym, o czym chcę, nie czuję presji pokazywania stylizacji i ciuchów, jak to powinno być na blogu szafiarskim.


Misją mojego bloga jest bawić, uczyć, pokazywać fajne miejsca i ciekawą architekturę.


Do Was należy ocena tego, czy dobrze mi to wychodzi. Mam tyle pomysłów i rozpoczętych notek, tyle książek i seriali, o których chcę Wam opowiedzieć! Tyle map i pocztówek, którymi chcę się z Wami podzielić. Dużo dobrego jeszcze przed nami :)

Samym systemem identyfikacji wizualnej też jestem wciąż zachwycona. Kolor szmaragdowy mi się nie znudził, a proste grafiki w logo dają naprawdę wiele możliwości. Sami zobaczcie:

blog o gospodarce przestrzennej
blog o urbanistyce
blog o życiu w mieście

Przez ten rok pojawiło się tu sporo wpisów o mieście, architekturze i urbanistyce. Żeby wszystko to jakoś uporządkować, przygotowałam krótki SŁOWNICZEK POJĘĆ MIEJSKICH - są tam odnośniki do wszystkich wpisów, w których pojawia się wiedza. Ale podana w bardzo przystępny sposób! ;)

słowniczek pojęć miejskich

Chociaż ten blog ma już kilka lat, to 27 listopada będę traktowała jako takie jego nowe urodziny. Z tej okazji chciałabym Was poprosić o napisanie mi, o czym chcielibyście przeczytać. Może jest jakieś zagadnienie, które Was nurtuje? Chętnie przeprowadzę profesjonalne badania na ten temat i zreaserchuję wszystko, co się da, obiecuję! Taki mały koncert życzeń ;)


KOMENTARZE

"

Instagram