Magiczne plaże Portugalii


Najlepszy sposób na przedłużenie sobie lata? Jesienne wakacje na południu Europy! Prognozy wprawdzie wskazywały, że będzie to ciepły tydzień, jednak plażowanie i kąpiel w oceanie na początku października wciąż były dla mnie zaskoczeniem.

Stąd dziś przegląd portugalskich plaż, które odwiedziliśmy podczas tygodniowych wczasów w Portugalii, zapraszam!Nazare - miejsce znane z olbrzymich fal i popularne wśród surferów
Nazare Portugal beach
Nazare Portugal beach
Nazare Portugal beach
Nazare Portugal beach
Nazare Portugal beach
Na szczycie klifu - fort i latarnia morska

Nazare Portugal

Miasteczko Nazare
Nazare Portugal
Nazare Portugal

Peniche - miejscowość położona na malowniczym półwyspie
Warto przejechać się drogą wzdłuż wybrzeża, aż chciałoby się co chwilę zatrzymywać, żeby napawać oczy widokami, ale jeśli nie macie za dużo czasu, zatrzymajcie się chociaż przy punkcie widokowym Papoa
Peniche
Peniche
Peniche
Peniche
Peniche

Odeceixe - bardzo malownicza i popularna plaża
Nawet w październiku był problem z zaparkowaniem blisko zejścia na plażę, dlatego zadowoliliśmy się tylko piknikiem na szczycie klifu kawałek dalej, nad plażą das Adegar, która okazała się plażą dla nudystów. 
Odeceixe

Te plaże wyglądały na niedostępne od strony lądu.
Odeceixe
Odeceixe

Podczas pikniku towarzyszył nam bardzo mocny zapach, wydzielany przez te krzewy ze zdjęcia - ktoś wie może, co to było? Liście były bardzo lepkie, pokryte zapachową esencją.
Odeceixe
Odeceixe

Lagos - tu piękne plaże i klify występują we wręcz nieprzyzwoitej ilości.
Latarnia morska da Ponda da Piedate na szycie półwyspu, skąd w kierunku Praha de Canavial prowadzi drewniany pomost z platformami widokowymi.
da Ponda da Piedat
lagos

Carvoeiro - kolejna malownicza trasa widokowa wzdłuż wybrzeża i plaża z jaskinią (!)
Spacer drewnianym Carveiro Boardwalk prawie nie męczy, ale w jednym, nieoznaczonym miejscu, warto z niego zejść nieco bliżej wody, żeby zobaczyć Algar Seco - sieć przejść, schodków i grot, zarówno naturalnych, jak i wykutych przez człowieka.
Carvoeiro boardwalk

Carvoeiro
Carvoeiro
Carvoeiro
Schody na lewym zdjęciu znajdują się już trochę dalej, przy barze Boneca, a prowadzą do niewielkiego jeziora słonej wody.
Carvoeiro

Tu już sama Praia da Carvoeiro, która jest moją ulubioną odwiedzoną plażą, że względu na jaskinię, w której można schować się przed słońcem. Bo ja tak nie za bardzo przepadam za słońcem, dlatego kiedy tylko można, chowałam się w cieniu. Tutaj też zażyliśmy morskiej kąpieli - brzmi to jeszcze  wspanialej, kiedy pomyślicie, że był to październik!
Carvoeiro
Carvoeiro

Praia da Mesquita i Praia da Marinha - słynne ze względu na skalne łuki
Praia da Mesquita
Praia da Mesquita
Praia da Mesquita natural arcs
Praia da Mesquita natural arcs

Żeby dostać się z jednej plaży na drugą, trzeba przejść przez ostre skały - bez butów to ciężka przeprawa.
Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da Marinha

Praia da Ursa z pięknymi skałami
To tutaj udało nam się upolować zachód słońca nad oceanem - na plażę wbiegliśmy właściwie w ostatniej chwili! To była też najdłuższa i najtrudniejsza trasa, zdecydowanie nie na plażowiczów w klapkach.
Praia da Ursa
Praia da Ursa
Praia da Ursa
Praia da Ursa
Praia da Ursa
Praia da Ursa
Praia da Ursa
Pamiętajcie, nie róbcie tego w klapkach! 😂
Praia da Ursa

A tu jeszcze widok na latarnię morską na Cabo da Roca, czyli najbardziej na zachód wysunięty kawałek kontynentalnej Europy. Tam też zajechaliśmy, ale już totalnie po ciemku.
Cabo da Roca

Na koniec chciałam wspomnieć jeszcze o dwóch plażach - miejskiej przy ujściu Duero w Porto do oceanu (o Porto będzie kolejny wpis!) i tej zupełnie piaszczystej w Costa Nova, czyli miasteczku z domkami w kolorowe paski, o którym pisałam ostatnio. 
PortoJakie wnioski można z tego wyciągnąć? Gdzie się w Portugalii nie pojedzie, tam jest pięknie! Kto wie, może nawet by się okazało, że kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca, które nam się podobało, było jeszcze ładniej. Ale i to, co zobaczyliśmy, naprawdę nas zachwyciło.
Plaże wyszukiwaliśmy sobie wcześniej, korzystając z różnych blogowych wpisów i list najpiękniejszych plaż. W kilku przypadkach okazało się jednak, że plaże może i są piękne, ale również są bardzo popularne i zatłoczone... Dlatego nawet tu o nich nie wspominam.

A teraz idę popatrzeć na zdjęcia tych pięknych plaż po raz kolejny... :)
KOMENTARZE

"

Instagram