MEDIA MODA WIZERUNEK

Kto by pomyślał, że zamiast bawić się i korzystać z wolnego, uczestniczyć w pochodzie juwenaliowym, ja wybiorę siedzenie (znowu!) na wykładach? A jednak!
Wybrałam się na Konferencję MEDIA MODA WIZERUNEK organizowaną przez Dolnośląską Szkołę Wyższą we Wrocławiu oraz przez agencję PR Avando

Dorota Wróblewska, Agnieszka Handler, Jacek Kłak


Pokrótce opowiem Wam, co najbardziej zaciekawiło mnie podczas wystąpień zaproszonych gości, a cały program możecie zobaczyć TUTAJ.

Po pierwsze, zaciekawił mnie występ red. Beaty Łańcuchowskiej z magazynu WOW. Podczas dyskusji zastanawiano się, czy jest sens wydawania niszowych magazynów, czy czytelnik nie szanuje darmowych magazynów, była mowa o wrocławskich celebrytach i o tym, że we Wrocławiu nie ma paparazzich, podniesiono też temat potrzeby uzupełniania się prasy z mediami internetowymi.
 Pojawił się też temat słowa MODOWY, które - choć nie należy do najpiękniejszych - pojawia się coraz częściej, bo ujmuje tematy, nie mieszczące się definicji słowa MODA, czy MODNY. Sama konferencja nie była przecież MODNA (jeszcze nie! ;), ale na pewno MODOWA, czyli o MODZIE.

Druga sesja plenarna wydała mi się troszkę mniej ciekawa, wypowiedzi były raczej sztampowe i trochę brakowało mi takich słów "od siebie", a nie tylko wyliczeń, ile metrów miał wybieg na Fashion Weeku w Łodzi, kto z celebrytów odwiedził Galę Moda i Sztuka itp. 

Rozbawiły mnie za to rady Romana Ziaji, właściciela Agencji Modelek SPP, dotyczące wyglądu i zachowania modelek na castingu:
- bycie nietuzinkowym
- spryskanie się męską wodą toaletową
- czytanie Times'a zamiast gazet plotkarskich
- zajadanie się ciastkami z kremem
- nie uśmiechanie się

Nie mogę też zapomnieć o Gali Mody i Sztuki. Nie mogłam uwierzyć, że to wydarzenie odbyło się we Wrocławiu już kilkanaście razy! Ja słyszałam tylko edycji zimowej z zeszłego roku. Może jest za mało  wypromowane? Słyszeliście coś o tym wydarzeniu wcześniej?


Po krótkiej przerwie rozpoczęły się 20 minutowe prelekcje, trzeba było biegać z jednej sali do drugiej żeby zobaczyć najciekawsze dla nas tematy.
Bardzo ciekawy był występ Radzki dotyczący różnic pomiędzy blogami a vlogami - a skoro jest vlogerką, to jej wystąpienie możecie zobaczyć w filmiku! ;)
Także o rozważaniach Dominiki Łukoszek z bloga modologia.blox.pl na temat "Moda to sztuka? A jeśli nie, to co?" możecie przeczytaj TU.


Widziałam również wystąpienia dziewczyn z http://fashionpr.pl/, http://loft37.pl/, a także Magdy Lewickiej o produkcji sesji zdjęciowej.
Oczywiście, takie wydarzenie to okazja do spotkania wrocławskich bloggerek :)
http://mint-saturday-fashion.blogspot.com/
http://honeybunnyinwonderland.blogspot.com/
http://honeybunnyinwonderland.blogspot.com/
I nie mogło też zabraknąć zdjęć mojej stylizacji, zrobionych przez Natalię.W następnym poście relacja z pokazu mody, który odbył się w ramach tej konferencji.

KOMENTARZE

"

Instagram