Geometryczne wzory

Inspiracje można znaleźć wszędzie


Podczas weekendowej wizyty w Poznaniu, ze względu na nieciekawą pogodę, nie udało mi się być szalonym turystą, który fotografuje wszystko, co napotka. (Podobno właśnie tak zachowywałam się na wycieczce w Krakowie, kiedy ciągle zostawałam w tyle, bo robiłam zdjęcia.)

Poznańskie zdjęcia długo czekały na dysku, aż je przejrzę. Okazało się, że większość z nich to zdjęcia budynków, które przyciągnęły moją uwagę powtarzalnymi układami linii - to właśnie kilka z nich jest ilustracjami w tym wpisie.Co było pierwsze?

Jak to bywa po kilkudniowej nieobecności, w czytniku blogów bloglovin czekało na mnie całe mnóstwo postów do przeczytania i pooglądania. Chyba właśnie wtedy po raz pierwszy rzuciła mi się w oczy blogowa popularność koszul i spodni w czarno-białe pionowe pasy. Mogę się teraz zastanawiać, co było pierwsze - poznańskie budynki, dzięki którym zwróciłam uwagę na nową modę czy też najpierw zobaczyłam gdzieś w Internecie, że modne będą geometryczne wzory, co przełożyło się na zainteresowanie architekturą? A może jednak to reklama MANGO z Mirandą Kerr w TEJ sukience, wisząca na przystanku, skąd jeżdżę na uczelnię, tak zapadła mi w pamięć? :-) Teraz już tego się nie dowiemy.


WZÓR - kolorystyczny motyw (najczęściej z powtarzających się elementównadrukowanynamalowany lub wyhaftowany na jakiejś powierzchni lub materiale - ubraniukartce.
pasy, paski, kropki, koniecznie czarno-białe

WZÓR - osoba godna naśladowania


Inspiracje może dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie

Zamiast bezmyślnie pędzić do sklepu po coś szalenie modnego, pomyślałam sobie - to w sumie nie dla mnie. Pozostanę przy swojej paskowanej spódniczce, sukience z górą w paski i sukience w nieregularny, czarno-biały wzór. A może by tak...? Widzicie, nawet pisząc posta i porządkując swoje myśli można znaleźć inspirację i wpaść na niesamowity pomysł. Nie pozostaje mi teraz nic innego, jak szybko wypróbować nowy pomysł na łączenie już posiadanych ubrań i zastanawiać się, czy jestem niewolnicą mody, czy po prostu pełnymi garściami czerpię inspiracje z otaczającego mnie świata. Mam nadzieję, że jeszcze w ten weekend zobaczycie efekty tego "natchnienia" ;-)


zdjęcia z postów: 1. Pomiędzy zimą w wiosną 2. Tajemniczy ogród 3. The golden age


KOMENTARZE

"

Instagram