Adorable


Większość moich ulubionych książek z dzieciństwa zawiera w sobie sporą dawkę czarów i magicznych postaci. Jest w nich zaczarowana wioska, w której mieszkają gadające zwierzęta, młody czarodziej, podróże do niesamowitych, zamorskich krain.To pewnie dlatego, kiedy już trochę urosłam, polubiłam cykl książek  Terry’ego Pratchetta o Świecie Dysku. Jego siłą jest nie tylko humor, który sprawia, że słychać nasz śmiech w całym mieszkaniu, nie tylko trafne obserwacje na temat współczesnego świata i mechanizmów nim rządzącymi, ale też świetnie napisane postacie, których nie sposób nie polubić.Podczas lektury „Piekła pocztowego” moją sympatię zaskarbiła sobie Adora Belle Dearheart, która nie pozwala żartować ze swojego imienia i nazwiska*, walczy o prawa golemów i nie da omamić się pięknymi słówkami. Ubiera się zawsze na czarno, nosi wysokie szpilki, a jej obecność można stwierdzić po wielkiej chmurze papierosowego dymu.


„To, co teraz kłuje cię w stopę, to czterocalowy obcas szpilek „Piękna Lukrecja” od Mitzy, najgroźniejsze obuwie świata. Licząc w funtach na cal kwadratowy, to jakby być zdeptanym przez bardzo spiczastego słonia.”
Piekło Pocztowe” Terry Pratchett

Adora Belle i jej filmowa wersja stały się inspiracją dla tych zdjęć, które wykonała Monika. Również makijaż jest jej dziełem. A ponieważ omawiana przeze mnie książka opowiada o perypetiach  Ankh-Morporkskiego urzędu pocztowego, na zdjęciach pokazuję przezroczystą kopertówkę, moją nową torebkę z odczepianym plastikowym łańcuchem, którą ostatnio stworzyłam w 5 minut. Wystarczyło , że robiłam porządki w pokoju i znalazłam tzw. kopertę na dokumenty - chwilę później miałam już torebkę, na której zakup nigdy bym się nie zdecydowała, bo jednak nie jest zbyt praktyczna.


*gra słów: adorable - ang. zachwycający, cudowny, czarujący


KOMENTARZE

"

Instagram