I ♥ books


Ostatnio w wolnym czasie przeglądam sobie książkę "O modach i strojach" Małgorzaty Możdżyńskiej - Nawotki, czyli przegląd mody minionych czasów - od strojów pierwszych Piastów po lata 20. i 30. XX wieku. Oglądam sobie obrazy i fotografie przedstawiające alamody, czamary, delie, kazakinki, podwiki, toczenice... Fascynujące elementy damskiej i męskiej garderoby, które zostały właściwie zapomniane. 


Jeśli przy temacie książek już jesteśmy - czytał ktoś z Was kiedyś "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów"? Otóż niedawno, na spotkaniu dumnie nazwanym Szafiarkowym SWAP-em, kiedy to piękna, plisowana spódnica Kokijaży wpadła w oko i mi, i Kasi z bloga Babeczki na Wybiegu, narodził się pomysł Wędrującej Plisowanki. Spódnica zagościła już na blogach dziewczyn, a następna w kolejce do jej przygarnięcia... jestem ja! :-)

Spotkanie z Kasią w Monsieur Cafe zaowocowało też innymi kreatywnymi pomysłami, o których dowiecie się niebawem. A przy okazji powstały również zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej oraz na blogu Babeczki Na Wybiegu.Z wizytą w Monsieur Cafe:


pyszne cappucino

tarta ze szpinakiem i żurawiną

tarta ze szpinakiem i żurawiną

czekoladowa tarta

Kasia w plisowance :-)


KOMENTARZE

"

Instagram