Eat the rude


Dawno nie chodziłam po sklepach i chciałam zorientować się, co w trawie piszczy. W Sinsayu przeglądałam leniwie wieszaki z przecenionymi koszulkami: głupi napis - nie, numerek - nie, pokraczny krój - nie, kolejny napis - nie. Zaraz zaraz, ale co tam jest napisane? RUDE! I wtedy przez moją głowę szybko przemknęły słowa i obrazy. Niewinne (chociaż raczej niemiłe) i zwyczajne słowo skojarzyło mi się z serialem. No i nie mogłam sobie odpuścić.

Są takie filmy i książki, które zna każdy z nas. Niekoniecznie je czytaliśmy, niekoniecznie widzieliśmy, ale znamy najważniejsze fakty. Miłośnik tych samych dzieł będzie znał je lepiej (bo pewnie przeczytał z dziesięć razy albo oglądał co roku, albo jest po seansie powtórkowym wszystkich ośmiu sezonów), będzie miał zakodowanych w głowie więcej szczegółów. I czasami nie będzie mógł poradzić nic na to, że nie posiada się z radości na widok pewnych rzeczy, które przypominają mu ulubioną rozrywkę. Czasami będą to sprawy zauważalne dla niemal każdego, jednak im bardziej niszowa pozycja i subtelniejszy detal, tym mniej osób zrozumie te nawiązania. Logo Batmana chyba wszyscy rozpoznacie, ale czy pomyślelibyście o tym, że czarno-żółty manicure Waszej koleżanki to również świadome nawiązanie do tego superbohatera?

Lubię wplatać w swoje stroje elementy, które pokazują moje zainteresowania. koszulka z nadrukiem czy też z własnoręcznie wykonanym rysunkiem, biżuteria z charakterystycznym symbolem i tak dalej. Tym razem nawiązanie nieco luźniejsze, może dla niektórych nawet naciągane - ale co ja mogę poradzić, że tak mi się kojarzy i już! Jeśli chcecie dowiedzieć się, o jaki serial tu chodzi, koniecznie przewińcie na dół wpisu! A może już wiecie? ;)

zdjęcia na Szczepinie: Kasia


PS Nie zjedzcie mnie, tak naprawdę byłam grzeczna!Hannibal Lecter:   Mason is discourteous. Discourtesy is unspeakably ugly to me.
Will Graham:          Have you thought about eating him?
Hannibal Lecter:   Whenever feasible, one should eat the rude.
Will Graham:          Free-range rude. Mason Verger is a pig. He deserves to be somebody's bacon.źródło: seizethedeath.tumblr.com

źródło: redbubble.com

źródło: Charleen Plum on behance.net


KOMENTARZE

"

Instagram