praSÓWKA#6 Seriale


Czy są tu jacyś serialowi maniacy? Oczywiście oprócz mnie;) Mam dwa Was kilka ciekawych artykułów i dwa filmy, które otworzą Wam oczy na niektóre serialowe i popkulturalne aspekty.


Kim jest fangirl? Jeśli jesteście aktywnymi członkami jakiegoś fandomu, piszecie fanfiki czy po prostu coś fanujecie, to na pewno spotkaliście się z tym określeniem, a może nawet sami siebie tak opisujecie - chłopak też może być fangirl! :D A Gosiarella szczegółowo Wam o tym opowie.

Jakich bohaterów wolicie? Miłych i sympatycznych, którym wszystko się udaje? Czy tych trochę dziwnych, pokręconych, czasami trochę odpychających? Nie Wy jedni! Agata na Bałaganie Kontrolowanym tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

Seriale można oglądać albo tydzień po tygodniu, tak jak wychodzą odcinki, albo co jakiś czas po kilka albo można też... Bingewatchować, czyli oglądać cały sezon na raz (a najlepiej cały serial i jego kilka sezonów na raz). Dlaczego bingewatching jest popularny i jakie są jego wady dowiecie się u Zwierza Popkulturalnego.

The Big Bang Theory początkowo zachwycił wszystkich geeków i nerdów tego świata. Ostatnio coraz częściej mówi się o tym, że serial nie śmieje się razem z nerdami z ich niewielkich przywar, ale śmieje się z nich w sposób, który ciężko obronić. Do tego postacie powielają stereotypy, zachowują się seksistowsko.

Jedną z najgłośniejszych premier zeszłego roku był "Westworld", osadzony w parku rozrywki udającym Dziki Zachód. Na Kaczej Zupie przeczytacie niesamowicie ciekawy wpis o tym, jak wykreowano świat w tym serialu, a w zasadzie dwa światy -  świat ludzi i świat robotów.

Niektóre czołówki seriali to prawdziwe dzieła sztuki, których wcale nie ma ochoty się przewijać (chyba, że akurat ogląda się piąty sezon pod rząd). Polecam króciótki filmik o powstaniu czołówki do "Anne with an E" o Ani z Zielonego Wzgórza:


Wciąż Wam za mało newsów, recenzji i ciekawych omówień seriali, to Serialomaniak jest dla Was! No i będziecie tam mogli poczytać jeszcze więcej moich tekstów o serialach! ;)
KOMENTARZE

"

Instagram