Grudniowe migawki


Grudzień był pełen wydarzeń, zmian i domowych pracowitości. To niesamowite, jak wiele się może zmienić w tak krótkim czasie! Kilka godzin i raz-dwa, cały pokój odmalowany i wygląda zupełnie inaczej.
Ale na szczęście ten miesiąc to nie tylko praca-dom, praca dom. Są we Wrocławiu czasami takie weekendy, kiedy nie wiadomo, na co się wybrać, bo tyle się dzieje. Tak samo było 9 grudnia - obskoczyłam wtedy Jarmark Ilustracji i Komiksu, wystawę "Zoepolis" i Noc Nadodrza.
"Foto-zdrój" Kwiatuchi/Kwiaciarnia Grafiki | artystka Nezka z Kotokalendarzami 2018

Noc Nadodrza to świetna okazja, żeby poznać nowe, ciekawe miejsca w tej części Wrocławia. Tyle tam się zmienia co chwilę, że przy każdej wizycie zachwycam się Nadodrzem na nowo.
Opublikowany przez Rykoszetka na 14 grudnia 2017

Kolejnego dnia wybrałam się z Kasią do Centrum Historii Zajezdnia. Temu niesamowitemu miejscu na pewno poświęcę jeszcze wpis, bo i wystawa ciekawa, i rewitalizacja tego miejsca robi wrażenie. Tymczasem pokażę Wam reklamowego busa na tle zakładów Hutmen. Zwróćcie uwagę na tę formę! Podobny ząbkowany dach pokazywałam już przy okazji opisu rewitalizacji dawnych hal produkcyjnych ELWRO, w których teraz mieści się... Uniwersytet SWPS.


Z okazji Świąt na blogu pojawiły się nowiuteńkie, świeżutkie plakaty z polskimi miastami do pobrania! A z racji tego, że blog pod miejskim szyldem śmiga już od roku, przygotowałam małą ściagawkę z miejskich tematów, które opisywałam w różnych wpisach.
plakaty "Wrocław - miasto spotkań" i "Poznańskie ulice" #PLAKATodRYKOSZETKI


Grudzień to nie tylko Święta, to także czas podsumowań, zestawień i rankingów:Ale grudzień to przede wszystkim szlifowanie mieszkanka, żeby można było w nim w końcu zamieszkać. Do końca jeszcze daleka droga, wiadomo, ale już bezproblemowo można spać, gotować i wypoczywać.


A jak tam Wasz grudzień? :)


KOMENTARZE

"

Instagram